ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند خراسان رضوی

خبر

بخشش ۱۱۰ میلیارد ریال بدهی زندانیان غیرعمد در خراسان رضوی در شش ماهه نخست امسال

از ابتدای امسال 466 زندانی غیرعمد با 316 میلیارد ریال بدهی مالی در خراسان رضوی آزاد شده اند که 35 درصد بدهی آنان به مبلغ 110 میلیارد ریال با گذشت سخاوتمندانه شاکیان بخشیده شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، مدیرعامل ستاد دیه خراسان رضوی در این‌باره گفت: از 206 میلیارد ریال بدهی باقیمانده 12 درصد از طریق پرداخت نقدی بدهی توسط خود محکومان تامین شده است.

جواد غفاریان طوسی ادامه داد: ارائه تسهیلات بانکی برای پرداخت بدهی، کمک‌های بلاعوض ستاد دیه، پذیرش اعصار و تقسیط بدهی، صندوق تامین خسارات بدنی و شرکت های بیمه دیگر منابع پرداخت بدهی مالی زندانیان هستند.

وی به آمار زندانیان آزاد شده جرائم مالی غیرعمد در خراسان رضوی ظرف شش ماه نخست امسال اشاره و بیان کرد: 51 نفر از این افراد به دلیل پرداخت دیه رانندگی، حوادث کارگاهی و موارد مشابه، 273 نفر به واسطه بدهکاری مالی، 72 نفر به دلیل پرونده مهریه معوقه و 56 نفر بخاطر نفقه در زندان به سر می بردند.

رئیس ستاد دیه خراسان رضوی ادامه داد: 14 نفر از این زندانیان آزاد شده زن هستند. پارسال نیز با کمک مردم و خیران 13 میلیارد و 500 میلیون ریال برای آزادی هزار و 40 زندانی جرائم غیرعمد در خراسان رضوی جمع آوری شد که با کمک های ستاد دیه کشور 50 میلیارد ریال برای آزادی این افراد هزینه شد.

انتخاب رنگ