ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند خراسان رضوی

خبر

غفلتی که یک زندگی را نیست و نابود کرد

بی‌احتیاطی در رعایت اصول ایمنی گاز، منجر به تخریب و آسیب چندین خانه، فوت سه نفر و مصدومیت دو نفر شد. در روز حادثه مورخ 20 دی 1391، جابر که مانند هر روز برای کار در معدن از منزل خارج شد، نمی‌دانست که بی‌احتیاطی او و ساکنین منزل در اتصال شیلنگ گاز خوراک‌پزی، چه عواقب تلخی به بار می‌آورد. در لحظات ابتدایی حادثه، ساکنین منزل بر اثر نشت گاز بیهوش می‌شوند و غفلت عامل انسانی و حرکت مخاطره‌آمیز قبل از وقوع انفجار دور از ذهن نیست. متاسفانه بر اثر انفجار ناشی از نشت شیلنگ گاز خوراک‌پزی، خانه‌ای که جابر تازه اجاره کرده بود صددرصد با خاک یکسان شد و همسر و دو فرزندش خردسالش در دم جان باختند. شدت انفجار به حدی بود که به حدود 65 خانه پیرامون کانون انفجار آسیب رسید و منجر به مصدومیت مادر و دختری ساکن در منزل همجوار شد.
با وجود این که این حادثه منجر به مرگ سه نفر شد، اما به علت عدم شکایت اولیاء دم، جابر تنها به علت ایراد صدمه بدنی غیرعمد ناشی از انفجار به مادر و دختری که در همسایگی منزل آنان زندگی می‌کردند به پرداخت دیه به مبلغ 250 میلیون تومان محکوم شد. اما به دلیل ناتوانی در پرداخت مبلغ دیه، راهی زندان شد. جابر 32 ساله اکنون کارگر ساده معدن است و براساس گزارش مددکار ستاد دیه، در وضعیت ضعیفی از نظر مالی قرار دارد. هم‌چنین وی هیچ‌گونه اموالی اعم از منقول و غیرمنقول ندارد که با آن دیه خود را پرداخت کند و چشم‌انتظار کمک خیرین نیک‌اندیش است.
براساس این گزارش، نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌گر این مددجوی نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ستاد دیه خراسان رضوی از طریق شماره کارت 6037991899949329 نزد بانک ملی و 6037691990141988 نزد بانک صادرات واریز نمایند. روابط عمومی ستاد دیه استان با تلفن تماس 38946004 داخلی 14 پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.

انتخاب رنگ